Suna ZEYTUN

TAYVAN KÜLTÜR MERKEZİNİN İLK TUR KAFİLESİ REYHANLI’DA

15 Haziran 2022 - 19:40 'de eklendi ve 273 views kez görüntülendi.
resim
reklam

TAYVAN KÜLTÜR MERKEZİNİN İLK TUR KAFİLESİ REYHANLI’DA
Reyhanlı’da bulunan Tayvan Kültür Merkezi, bir ilke daha imza attı. Dünya çapında Tur organizasyonu ABD’de bulunan Tayvan Vatandaşları. Reyhanlı’da bulunan Tayvan Kültür Merkezini ziyaret ettiler. Özellikle pandemi sürecinde devreye giren birçok yasağın kalkmış olması, 2 yıldan fazla süredir kısıtlamalardan sıkılan vatandaşın tatile yönelmesine sebep olması nedeniyle. Tatile çıkmak isteyen Vatandaşların. Bir Alternatif olarak da Türkiye’de bulunan Tayvan Kültür Merkezi de Listelerinde yer alıyor. Tayvan Halkının 7 den 77’ye bütün halkın Mülteciler sadece Sınırda yaşayan ülkelerin
Meselesi olmayıp Bütün Dünyanın Meselesidir. Sloganıyla yola çıkan halkın farklı Ülkelerde olsa bile Tek yürek olmakda. Hangi Ülkede Tayvanlıların yapmış oldukları projeler onlar için hayati önem taşımak da. Dönem dönem gönüllülerin şimdide Turların uğrak yeri olan Tayvan Kültür Merkezi Tayvandan gelen misafirlerini agırladı. Tur organizasyonunu. İşleri nedeniyle seyahatde bulunan PROF. DR. CHIU CHEN YU ‘’ Asistanı Ayrıca Tayvan Kültür Merkezi Sorumlu müdürü Muhammed Velid Abdi bey ve Kültür merkezi gönüllüleri karşıladı. Karşılama esnasında misafirlere Merkez gezdirilerek. Merkezin yapım aşaması ve Vizyonu hakkında sunum yapıldı. ABD’de yaşamalarına ragmen Merkez koordinatörü PROF. DR . CHIU CHEN YU beyefendinin detay çalışmaları Tanıtım organizasyonu ve bilişim projeleri sayesinde Merkezin her türlü aşamasını yakından takip ettiklerini Türk hülümetinin bu projeye destek verdikleri için yetkililere teşekkürü bir borç bildiklerini dile getirdiler. Sunum esnasında Hatay’a özgü ikramlar yapılarak Hatay gastronomisinin tadına varmalarını da sagladılar. Sunum esnasında uyum çalışması kapsamında. Suriyeli Misafir kadınların ve Türk kadınların işlemiş oldugu El sanatlarını hayranlıkla inceleme fırsatı buldular.
Yurt dışında bulunan Tayvan Kültür Merkezi Koordinatörü. PROF. Dr. CHIU CHEN YU Vermiş oldugu Demeçde şunları dile getirdi: Malesef işlerim dolaysıyla yurt dışında bulunuyorum. Kafileyi karşılayamadım. Bundan sonraki süreçde Diğer konuklarımızı Metkezimizde Agırlıyacagız.. Biliyorsunuz , Bugün insanlığın içinden geçtiği zor koşullar karşısında ülkenizin üstlendiği misyonun son derece önemli olduğuna inanıyoruz. Küresel adaletin sağlanması hususunda, barışın, kardeşliğin, insan hak ve özgürlüklerine uygun bir yaşamın tesis edilmesi adına Türkiye’nin sesinin dünyanın dört bir yanına ulaştırılması gerekiyor. Türk kültürünü, Anadolu’da mayalanan hoşgörü iklimini dünyaya tanıtmak ve anlatmak zorundayız. Tayvan Kültür Merkezimiz,dünyanın çeşitli coğrafyalarında yayınlanması için çok ciddi çalışmalar gerçekleştirdik. Bu emeklerimizin karşılığı olarak Türk kültürüne yakınlaştırıcı etkisini araştırmak amacıyla yürüttüğümüz bu çalışmalar meyvelerini vermeye başladı.
Bizler Tayvan Kültür Merkezi olarak Ekonomiye de katkı saglıyoruz. Hem El sanatları hemde Turizm
gibi bir takım somut katkıları olduğunu ifade ederken çok daha önemli bir noktanın da altını çizerek, aynı zamanda Türk kültürünün ve değerlerinin öğrenilmesi açısından da önemli katkılar sağladığını dile getiriyoruz. bugün dünya halkları İlerleyen dönemlerde merkezimiz sayesinde Türk kültürünü ve Suriye kültürünün Sentezini merak etmeye başlıyor. Bu sürece katkı sağlayanları kutluyorum. Türk kültürünü ve Suriye kardeşlik kültürünü Tayvan Kültür Metkezi sayesinde dünyanın dört bir yanında tanınması konusunda emeği olan herkese teşekkürlerimi sunuyorum. Bu tür çalışmalarımıza yönelik ilgi sadece kültürel bir merakın gelişmesine katkı sağlamıyor. Hatay’a Reyhanlı’ya gelecek olan turist sayısının artmasına da katkı sağlamaktayız dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.