SON DAKİKA

HATAY SON HABER
AdanasporAkhisar BelediyesporAlanyasporAntalyasporBeşiktaşBursasporÇaykur RizesporFenerbahçeGalatasarayGaziantepsporGençlerbirliğiİstanbul BaşakşehirKardemir KarabüksporKasımpaşaKayserisporKonyasporOsmanlı SporTrabzonspor
Suna ZEYTUN

YRP 2. OLAĞAN KONGRESİ GERÇEKLESTİ

YRP 2. OLAĞAN KONGRESİ GERÇEKLESTİ
Bu haber 06 Kasım 2022 - 18:53 'de eklendi ve 128 views kez görüntülendi.

Fatih Erbakan: Hiçbir zaman ABD’de, İngiltere’de icazet arayışımız olmamıştır!
Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, seçim manifestosu niteliğindeki 2. Olağan Büyük Kongresi’nde yaptığı açıklamada, “Yeniden Refah Partisi olarak bizim ittifakımız milletimizledir. Biz yolu Amerika’dan geçmeden iktidar olmuş Milli Görüş hareketiyiz. Biz, kuvvet ve kudret sahibi Amerika değil, Cenab-ı Allah’tır inancındayız. İkinci kırk yılda da yolumuz Amerika’dan geçmeden iktidar olacağız inşallah. Yeniden Refah Partimizin hiçbir zaman Amerika’da, İngiltere’de icazet arayışı olmamıştır” dedi.
Yeniden Refah Partisi 2. Olağan Büyük Kongresi Ankara Spor Salonu’nda salonda ve dışarıda on binlerce vatandaşın katılımıyla gerçekleştirildi.
Salon dışında 10 binlere seslendi
Salona girmeden önce salona sığmayan binlerce partiliye otobüs üzerinden seslenen Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan, “Bu dava; din, dil, ırk fark etmeksizin, kurtuluşa özlem duyan tüm mazlum milletlerin davasıdır” sözleriyle başladı, “Bizim sevdamız, ‘Mehmet Akif’lerin, Necip Fazıl’ların, Sezai Karakoç’ların, Erdem Bayazıt’ların, Nuri Demirağ’ların, Nuri Killigil’lerin, Şakir Zümre’lerin, Vecihi Hürkuş’ların, Necmettin Erbakan’ların’ tam bağımsız ve güçlü bir Türkiye sevdasıdır” ifadelerini kullandı.
Genel Başkan Fatih Erbakan, “Mücahit Erbakan” sloganları eşliğinde geldiği vatandaşların sabahın erken saatlerinden itibaren hınca hınç doldurduğu salonda kurulan platformda partilileri selamladı.
Artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak
Konuşmasında Türk siyasi tarihinin en kalabalık kongresini gerçekleştirdiklerini belirten Erbakan, “İçeride ve dışarıda mahşeri bir kalabalık var. Burada salonlara sığmayan Milli Görüş Erleri, ‘Milli Görüş ikinci kırk yılda da yanardağ gibi patlıyor’ diyor. ‘Artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak, artık bu bozuk düzen böyle gitmeyecek’ diyor. ‘Ey Zalimler, Ey Irkçı Emperyalistler bundan böyle korkun bizden’ diyor. Tüm ezilenlere, ‘üzülmeyin, mahzun olmayın, biz geliyoruz’ diyor… Yeniden Refah iktidarı yakındır, kurtuluş yakındır diyor” şeklinde konuştu.
Kongremizle birlikte seçim startını da fiilen vermiş olduk
Milli Görüş hareketinin banisi merhum Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın vefatı sonrasında yaşanan gelişmeler sonucunda ortaya çıkan Milli Görüş’ün siyasi alandaki temsil sorunun 23 Kasım 2018’de Yeniden Refah Partisi’nin kurulmasıyla sona erdiğinin söyleyen Erbakan, şu açıklamalarda bulundu:
“Bizler, Milli Görüşçüler olarak, siyaseti makam ve rakam için değil Allah rızası için yapıyoruz. Siyaseti ticaret olarak değil, ibadet olarak yapıyoruz. 7 milyar insanın dünya ve ahiret saadeti için siyaset yapıyoruz. Yeniden büyük Türkiye öncülüğünde, aynen ecdadımızın yaptığı gibi, yeryüzünde adil bir nizamı hâkim kılmak için siyaset yapıyoruz. Kongremizle birlikte seçim çalışmalarımızın da fiilen başladığını buradan ilan ediyorum ve aziz milletimize sesleniyorum: Artık çare var, artık hayrın kendisi var, artık Yeniden Refah var. Artık ehven-i şerlere mahkum değiliz. Hak geldi, batıl zail oldu. Su göründü, teyemmüm bozuldu. Buradan açıkça ilan ediyorum ki; metalleri yorulmuş, boyaları dökülmüş, artık bu ülkeye verecek bir şeyi kalmayan iktidarın emeklilik zamanı gelmiştir. Su görünmüş, teyemmüm bozulmuştur. Altı benzemezin bir araya gelmeye çalıştığı ‘masa başındakiler’ ile iktidarda bulunan ‘kasa başındakiler’in aziz milletimize umut olamadığı aşikârdır.”
Ne ittifakı yahu! Bizim ittifakımız milletimizle…
Bize her fırsatta ne soruyorlar, ‘Efendim hangi ittifakta yer alacaksınız?’ Biz de bu soruyu soranlara cevaben buradan diyoruz ki: Ne ittifakı yahu… Milli Görüş yanardağ olmuş patlıyor. Milletimiz Yeniden Refah diyor, akın akın Yeniden Refah’a koşuyor. Yeniden Refah Partisi olarak ittifakımız milletimizledir. Yeniden Refah Partimizin Amerikalar’da, İngiltereler’de icazet arayışı olmamıştır. Yeniden Refah Partimiz, milletimizden gizli görüşmeler yapmamış, pazarlık masalarına oturmamıştır. İktidarı Washington’dan, Londra’dan değil, aziz milletimizden istemektedir. Hedefimiz tek başına iktidar olmak, Milli Görüş prensipleri ve projeleri ile milletimizin derdine derman olmaktır.
Evet Ayasofya açıldı ama adaletten eser kalmadı
20 yıllık Ak Parti iktidarı döneminde, yapılan birtakım hizmetler olmakla birlikte, başta ekonomi olmak üzere, hukuk ve adalet, dış politika, sosyal politikalar ve eğitim gibi başat unsurların hemen hepsinde maalesef sınıfta kalınmıştır. Evet Ayasofya açıldı, başörtülü bakanımız büyükelçimiz oldu ama, “paylaşımda adalet-yönetimde adalet-yargıda adalet” ten eser kalmadı… Evet İHA-SİHA’lar yapıldı ama, aynı zamanda Erbakan Hocamız’ın kurduğu fabrikalar satıldı yok edildi, devlete ait yüzlerce fabrika satıldı yok edildi, faize 21 yılda tam 550 milyar dolar aktarıldı. Evet Taksim’e cami yapıldı, İmam Hatip’ler açıldı ama, aynı zamanda LGBT derneklerine müsaade edildi, 6284 sayılı kanunla ailenin temeline dinamit konuldu…
Sadece iktidar değil muhalefet de sınıfta kaldı
Bu süreçte sınıfta kalan sadece iktidar değildir… İtiraz etmekten, “istemezük” demekten, yapılan hayırlı işlere de “hayır demekten” başka bir fonksiyon icra edemeyen muhalefet de sınıfta kalmış, milletimize umut olmaktan uzaklaşmıştır. Diğer tarafta “sosyal demokrat Milli Görüş anlayışı”na evrilenler, Milli Görüş’ü temsil ediyorum diye İstanbul Sözleşmesi’nin geri getirilmesine alet olanlar, CHP’nin eksiğini tamamlamayı arkasını toplamayı Milli Görüş zannedenler.
İktidarımızda borç ve faiz değil üretim ve istihdam ekonomisine geçilecek
Öncelikle milletimizi rahata erdireceğiz. Dar gelirli milyonların alım gücünü, refah seviyesini artıracağız. Bununla birlikte, tarım ve hayvancılıkta, enerji ve madencilikte, sanayi ve teknolojide yatırımlara başlayacağız. Milli Görüş iktidarında borç ve faize dayalı ekonomik model terk edilecek, bunun yerine üretim, istihdam ve ihracata dayalı ekonomik modele geçilecektir. Tarımda tüm kotaları derhal kaldıracağız, tarım ürünlerine en yüksek taban fiyatlarını vereceğiz. Tarımda ve hayvancılıkta kullanılan elektrik ve mazottaki vergileri kaldıracağız. Tüm girdileri devlet olarak sübvanse edeceğiz. -Tarım Bakanlığı’nı “Bill Gates Vakfı’nın tasallutundan kurtaracağız. Samana muhtaç olan değil, tüm Dünya’nin karnını doyuran yeniden büyük Türkiye’yi kuracağız!’ İşçi, memur, emekli maaşlarına %150 maaş zammı yapılacak, en düşük emekli maaşı asgari ücret seviyesine getirilecek.
Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ni revize edeceğiz
Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi, Gazi Meclisimizi güçlendirecek şekilde revize edilecek, Meclisimizin ‘yasama’ ve ‘denetim’ fonksiyonlarına yeniden işlerlik kazandırılacak. Ne Yargının yönetenler üzerindeki vesayetine, ne de yönetenlerin yargı üzerindeki vesayetine müsaade etmeyeceğiz. Din, dil, ırk, gelir düzeyi ayırt etmeksizin herkesin kul hakları teminat altına alınacak, “herkes için adalet” tesis edilerek, milletimizin yargıya olan güveni artırılacak.
Süresiz nafaka ve 6284 sayılı kanunu konusunu iktidarımızın ilk 100 gününde çözeceğiz
Yine iktidarımızın ilk 100 günü içerisinde çözüme kavuşturacağımız konular var. Bir tanesi toplumumuzun kanayan yarası süresiz nafaka meselesidir. Bu haksız uygulama genç erkekleri evlilikten korkar hale getirmektedir. Nafaka süresi, evlilik süresi ve boşanan eşlerin kusuru dikkate alınarak belirlenecektir. Nafaka miktarının tespitinde, boşanan eşlerin iş ve gelir durumları, müşterek çocuk olup olmadığı gibi bazı objektif kriterlerden istifade edilecektir. İktidarımızda, ele alacağımız bir diğer husus İstanbul Sözleşmesinin devamı niteliğinde olan 6284 sayılı kanunun ve Medeni Kanundaki uzantılarının derhal iptal edilmesini sağlamak olacaktır. Sözde kadını korumak için çıkarılmış olan cinsiyetçi, feminist ve faşist bu kanun, ailenin, evlilik müessesesinin altına konulmuş bir dinamit gibi işlemektedir. Milyonlarca çocuk ve baba bu kanun yüzünden perişan haldedir. Mevcut iktidar İstanbul Sözleşmesi’nden imzasını çekmesine rağmen, bu sözleşmenin en önemli uzantısı olan 6284’ü uygulamaya devam etmektedir. Dolayısıyla İstanbul Sözleşmesi’nin tahribatı halen devam etmektedir. 6’lı, 7’li masalarda da durum hiç farklı değildir. “gelir gelmez İstanbul Sözleşmesi’ni tekrar yürürlüğe alacağız” ifadesini açıkça dile getiriyorlar. Allah size fırsat vermesin.
Yolumuz Amerika’dan geçmeden iktidar olacağız
Aziz milletimiz iktidardan “şahsiyetli bir dış politika beklerken”, Amerika’nın, Batı’nın, Rusya’nın ve Çin’in arasına sıkışmış bir dış politikaya şahit olmaktadır. Yeniden Refah Partisi iktidarında, tarihten aldığımız şuurumuzla, imanımızla, gideceğiz, Ege Denizinde, tüm adacık ve kayalıklarımızın üzerinden Yunan bayrağını indirip Ay-Yıldızlı bayrağımızı dikeceğiz inşallah. Görüyoruz ki iktidarından, muhalefetine, bizim dışımızdaki siyasi partiler birilerinin güdümünde bir siyasi anlayışa sahip olduklarını gösteriyorlar. Bunların yürüdüğü yol farklı olsa da vardıkları adres aynıdır. Aynen Ak Parti’nin 20 sene önce iktidara gelirken yaptığı gibi, şimdi de muhalefet partileri Amerika’nın yolunu tutar oldular. Biz yolu Amerika’dan geçmeden iktidar olmuş Milli Görüş hareketiyiz. Biz kuvvet ve kudret sahibi Amerika değil, Cenab-ı Allah’tır inancındayız. İkinci kırk yılda da yolumuz Amerika’dan geçmeden iktidar olacağız inşallah.
Suriyeli kardeşlerimizin vatan özlemlerine son vereceğiz
Değinmemiz gereken son bir husus da Suriyeli mülteci kardeşlerimizin durumudur; mülteci kamplarında çok zor koşullar altında yaşayan, vatan özlemiyle yanıp tutuşan Suriyeli sığınmacı kardeşlerimizin, kendi ülkelerine dönebilmesi için Suriye’deki muhataplarımızla görüşerek, dönüşlerini güvenli hale getireceğiz ve Suriyeli kardeşlerimizin vatan özlemlerine son vereceğiz.”
Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, kongreye katılan 1225 delegenin tamamının oylarıyla yeniden genel başkan seçildi.
Yeniden Refah Partisi’nin kongresine AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şen, AK Parti Sinop Milletvekili Nazım Maviş, CHP Milletvekili Abdüllatif Şener, İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Cihan Paçacı, MHP Ankara Milletvekili Yaşar Yıldırım katıldı. TBMM Eski Başkanı Bülent Arınç’ın yanı sıra Büyük Birlik Partisi, DEVA, Gelecek Partisi, Memleket Partisi, Hüda-Par temsilcileri de kongreye konuk oldu.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
SON DAKİKA