reklam
reklam
DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
reklam
Suna ZEYTUN TÜM YAZILARI

ÖNTÜRK: HATAY’I SAĞLAM KONUTLARLA BULUŞTURACAĞIZ

Yayınlanma Tarihi : Google News
ÖNTÜRK: HATAY’I SAĞLAM KONUTLARLA BULUŞTURACAĞIZ
reklam

ÖNTÜRK: HATAY’I SAĞLAM KONUTLARLA BULUŞTURACAĞIZ

Cumhur İttifakı Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Öntürk, 5 bin 807 konutun temel atma töreninde yaptığı açıklamada; Hatay’ı sağlam konutlarla buluşturacaklarını kaydetti.

Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, Cumhur İttifakı Hatay Milletvekilleri, belediye başkanları, il başkanları, ilçe teşkilatları ve vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği programda Antakya Akasya Mahallesi 500 Konutlar Rezerv Alanı’nda düzenlenen, Antakya, Defne, İskenderun ve Kırıkhan ilçelerinde 5 bin 807 bağımsız birimin toplu temel atma töreni gerçekleştirildi.

“HATAY HEPİMİZİN ŞAHSİ MESELESİ”

Hatay’ı ayağa kaldırmak için hükümetin var gücüyle çalıştığını belirten Öntürk; “Hatay’ımıza ne kadar hizmet etsek azdır. Mustafa Kemal Atatürk, ‘Hatay benim şahsi meselem’ demişti. Depremden sonra da Hatay, tüm milletin meselemiz oldu. İnşallah Hatay’ımızı ayağa kaldırmak için elimizden geleni yapacağız. Bugün burada tam 5 bin 807 konutun temelini atıyoruz. Şu an Hatay’ımızda 144 bin 611 bağımsız birimin inşası devam ediyor. 3 bin 614 konutumuzu da bugün teslim edeceğiz. Sayın Cumhurbaşkanımızın öncülüğünde başlayan konut hamlesine biz de 1 Nisan itibariyle Hatay Büyükşehir Belediyesi olarak öz kaynaklarımızla destek olacağız. Hataylı hemşehrilerimizi hızlı şekilde kalıcı konutlarına yerleştireceğiz. Kimse açta açıkta kalmayacak inşallah” ifadelerini kullandı.

Öntürk, konut çalışmalarına desteklerinden dolayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a, Bakan Mehmet Özhaseki’ye emeği geçen herkese teşekkür etti.

reklam