reklam
reklam
DOLAR 32,7569 % -0.11
EURO 35,1083 % -0.01
STERLIN 41,5109 % -0.19
FRANG 36,7807 % -0.2
ALTIN 2.453,38 % -0,19
BITCOIN 66.739,99 0.727
reklam
Suna ZEYTUN TÜM YAZILARI

YRP REYHANLI DA MUHTARLAR VE STK TEMSİLCİLERİ İLE  BİR ARAYA GELDİ

Yayınlanma Tarihi : Google News
YRP REYHANLI DA MUHTARLAR VE STK TEMSİLCİLERİ İLE  BİR ARAYA GELDİ
reklam

YRP REYHANLI DA MUHTARLAR VE STK TEMSİLCİLERİ İLE  BİR ARAYA GELDİ
Yeniden Refah Partisi Hatay İl Başkanlığı Ocak ayı Divan toplantısına katılmak üzere yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve halkla ilişkiler başkanı Cemil Çolak Hatay’a geldi. Divan toplantısı öncesi Yeniden Refah Partisi Osmaniye il sorumlusu Reyhanlı kökenli iş insanı İhsan Şanverdi, tarafından düzenlenen kahvaltı programına katıldı. Düzenlenen kahvaltı programına yeniden Refah Partisi genel başkan Yardımcısı ve halkla ilişkiler Başkanı Cemil ÇOLAK, Hatay İl sorumlusu İsmail Ahmet Polat, Adana İl sorumlusu, Osmaniye il başkanı, Hatay İl Başkanı Galip Altınöz, Reyhanlı İlçe Başkanı Mehmet Yıldız<span;>,<span;> Antakya Belediye Başkan Adayı Şaban doğru, Reyhanlı Ticaret Odası Başkanı, Ziraat Odası Başkanı, Reyhanlı Belediye Başkan Adayları,  Reyhanlı Engelliler Derneği Başkanı,   Muhtarlar ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri katıldı. Gerçekleşen toplantıda
ÇOLAK”Türkiye Cumhuriyetinin  her  köşesi ayrı güzel ama 6 Şubat depremden sonra Hatayın bir ayrıcalığı var. Mağduriyet, çaresizlik, acı, hüzün, kırgınlık,var. Tabii biz bu depremin bir daha yaşamaması için Allah’a dua ediyoruz,ve bu yaraların tez zamanda sarılması için belediyeleri talibiz.  En büyük problem böyle bir felakete  hazırlıksız Yakalandık Bizim konuşmamız gereken bu tatarafıdır. Yapılan kontrollerde  bu işi çok ihmal ededldiği Gerçekten bu işi  ciddiye almamamız, Olabilecek olan doğal afetlere karşı tedbir alınmaması çok sayıda can kaybına neden oldu.  Genel Başkanımız talimatıyla deprem bölgelerine dağıldık ben Adıyaman’da görev yaptım diğer arkadaşlarım Hatay’a geldiler o günü gördük bir demir kesme makası dahi yoktu Arge başkanlığımı çalışma yapıyor binaları ya da site yapıldığı zaman sitenin yanında bir ilk yardım odası olmasının ve bu oda içerisinde ilk müdahale için gerekli tüm ekipmanların konulması binadan mecburiyet olarak ruhsatlarda konulması taban ve zemin tespiti ile ilgili kesinlikle ve kesinlikle bir ayrıntı olmaması gerekmektedir. Mühendislik işlerin çok olduğunu Bununla ilgili çalışmalar yapılması gerektiğini anladık.
ilk anlarda müdahalede çok geri kalındığı eksik kalındı bunu artık gördük gözlemledik işittik vatandaştan duyduk Onun için bu noktalarla ilgili bizim 5 yıldır söylemiş olduğu afet ve Kordinasyon dan Sorumlu bir Bakanlığın kurulması’nın acil olduğunu, Genel başkanımızın dile getirdiğini attığımız tweet’lerden de görebilirsiniz. Hatay’da yaraların daha çabuk sarılması iyileşmesi ve daha hızlı ayağa kalkması için belediyelere Talibiz ifadesini kullandı.

reklam