reklam
reklam
DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
reklam

Galler Prensesi ile Konsort Kraliçe taç giyme töreninde gelenekleri bozacak!

Yayınlanma Tarihi : Google News
Galler Prensesi ile Konsort Kraliçe taç giyme töreninde gelenekleri bozacak!
reklam

Geçtiğimiz eylül ayında annesi Kraliçe II. Elizabeth’in ölümünün ardından tahta çıkan Kral III. Charles’ın mayıs ayında gerçekleşecek taç giyme töreni için hazırlıklar başladı.

Kraliyet ailesinden ayrılarak ABD’ye yerleşen Meghan Markle ve Prens Harry’nin orada olup olmayacağı henüz belli değilken; 6 Mayıs 2023’te yapılacak olan törene altı haftadan az bir süre kala Galler Prensesi Kate Middleton’ın uzun yıllardır süregelen geleneği bozarak, etkinlikle taç takmayabileceği iddia edildi.

“ZAMAN DEĞİŞTİ”

The Court Jeweller’ın yazarı Lauren Kiehna, People’a konuşarak şu ifadeleri kullandı:

Kraliçe’nin 1953’teki taç giyme töreninde neredeyse tüm kraliyet kadınları ve pek çok aristokrat kadın taç takmıştı ama 70 yıl içinde zaman kesinlikle değişti.

Donald Trump'ın 'üstsüz Kate Middleton' yorumu Kraliyet Ailesi'ni çileden çıkarmış!

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRDonald Trump’ın ‘üstsüz Kate Middleton’ yorumu Kraliyet Ailesi’ni çileden çıkarmış!Haberi Görüntüle

KONSORT KRALİÇE DE GELENEĞİ BOZACAK!

Kral Charles ve Konsort Kraliçe Camilla Parker Bowles’ın ise taç takacağı kesin; ancak Konsort Kraliçe geleneği başka bir hamle yaparak bozmayı planlıyor.

Kral V. George’un 1911’deki taç giyme töreninde Kraliçe Mary’nin kullandığı tacı takacak olan Camilla, yakın tarihte ilk kez bir taç giyme töreninde mevcut bir tacı yeniden kullanmış olacak.

Kral Charles'a yumurta fırlatmıştı! Cezası belli oldu

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRKral Charles’a yumurta fırlatmıştı! Cezası belli olduHaberi Görüntüle

‘Sürdürülebilirlik ve verimlilik’ adına alınan bu karar, taç giyme töreninin bir öncekinden farklı olacağının kanıtı olarak düşünülüyor.

KRAL’IN TACI 1.5 KİLOGRAM AĞIRLIĞINDA

Eğer Kral annesi Kraliçe Elizabeth’in izinden giderse; Westminster Abbey’den kraliyet koleksiyonundaki en ünlü mücevherlerden bazılarını içeren, yaklaşık 1.5 kilogram ağırlığındaki İmparatorluk Devlet Tacı ile ayrılacak.

'Konsort Kraliçe Camilla, Kate Middleton'ın hayatını kabusa çevirmeye kararlı!'

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR’Konsort Kraliçe Camilla, Kate Middleton’ın hayatını kabusa çevirmeye kararlı!’Haberi Görüntüle

KATE TAÇ TAKMATAN VAZGEÇERSE UZUN ELBİSELERE DE VEDA EDİLEBİLİR

Kate ve ailenin diğer kıdemli kadın üyeleri taç takmaktan vazgeçerse, muhtemelen uzun elbiseler de söz konusu olmayacak, bu da beklenenden tamamen farklı bir kıyafet kuralıyla sonuçlanacak ve yadigâr taçların yerini şapkalar ya da fularlar alacak.

“RESMİYETTEN ARINDIRMA SÜRECİ”

Kraliyet mücevher uzmanı Kiehna, konuyla ilgili; “Kesinlikle taç giyme töreninde taç görmeyi umuyorum, ancak Charles’ın Hollanda Kralı gibi bazı Avrupalı meslektaşlarını örnek alması ve etkinlik için başka bir kıyafet kuralı belirlemesi de mümkündür” şeklinde konuştu ve ekledi:

Bu; kolyeler, broşlar ve küpeler gibi bazı büyük mücevherleri hala görebileceğimiz ama taçları göremeyeceğimiz anlamına gelir. Eğer bu doğruysa üzülürüm ama bu durum, İngiliz kraliyet dünyasında son birkaç on yıldır yaşanan ‘resmiyetten arındırma’ sürecinin bir başka parçası olabilir.

KRALİÇE’NİNKİNE KIYASLA DAHA MÜTEVAZI BİR TÖREN OLACAK

Kral Charles’ın taç giyme töreni, annesininkine kıyasla daha mütevazı olacak. Elizabeth’in törenine 8 bin 251 kişi katılırken, 6 Mayıs’ta Westminster Abbey’de tahminen 2 bin konuk olacak. Ayrıca Charles’ın töreni, Kraliçe’nin 1953’teki üç saatlik taç giyme töreninin üçte birine indirilerek, ortalama 60 dakika içerisinde sona erecek. Kral’ın etkinliğe daha modern unsurlar getirmesi de bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRListenin dışında kaldılar! Taç giyme törenine katılacaklar mı?Haberi Görüntüle

reklam

YORUM YAP